کیلومتر ۶ جاده نکا به بهشهر روبروی روستای کلت
info@iauneka.ac.ir
+98 11 3477 5442

پذیرش دانشجوبدون آزمون دکتری و...

دانشگاه آزاد اسلامی در سه دوره کارشناسی پیوسته، کارشناسی ناپیوسته و دکتری به صورت بدون آزمون پذیرش دانشجو دارد.

به گزارش خبرنگار حوزه آموزشی و پژوهشی گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، دانشگاه آزاد اسلامی در سه دوره کارشناسی پیوسته، کارشناسی ناپیوسته و دکتری به صورت بدون آزمون پذیرش دانشجو دارد.

در دوره کارشناسی پیوسته و ناپیوسته از عموم فارغ‌التحصیلان پذیرش می‌شود، اما پذیرش در دوره دکتری بدون آزمون مختص دانشجویان استعداد درخشان است.

دوره کارشناسی پیوسته بدون‌ آزمون

داوطلبان دوره کارشناسی پیوسته می‌توانند در هر یک از گروه‌های پنج‌گانه آموزشی شامل علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی،‌ هنر و زبان‌های خارجی انتخاب رشته کنند. این پذیرش برای جداسازی رشته‌های با آزمون و بدون آزمون کنکور سراسری صورت می‌گیرد.

داوطلبان می‌توانند در هر گروه آزمایشی ۲۰ انتخاب داشته باشند و امکان انتخاب رشته تا ششم شهریور وجود دارد. در پذیرش بدون آزمون ملاک معدل دیپلم داوطلبان است.

دوره کارشناسی ناپیوسته بدون‌ آزمون

ثبت‌نام در دوره کارشناسی ناپیوسته نیز همانند کارشناسی پیوسته تا ششم شهریور ادامه دارد. هر یک از داوطلبان می‌توانند ۲۰ کد رشته را انتخاب کنند. متقاضیان باید مدرک کاردانی داشته باشند و ملاک پذیرش معدل دوره کاردانی است.

ثبت‌نام در دوره با آزمون کارشناسی ناپیوسته تا روز شنبه ۲۱ اردیبهشت از طریق سایت سازمان سنجش صورت می‌گیرد و داوطلبان علاقه‌مند به رشته‌های با آزمون دانشگاه آزاد باید از آن طریق ثبت‌نام کنند.

دوره دکتری بدون‌ آزمون

ثبت‌نام در دوره دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی نیز تا ۲۵ اردیبهشت ادامه دارد و متقاضیان دارای شرایط استعداد درخشان می‌توانند برای پذیرش در این دوره ثبت‌نام کنند. هر یک از متقاضیان باید در رشته متجانس با دوره کارشناسی ارشد ثبت‌نام کنند و در زمان ثبت‌نام از دوره کارشناسی ارشد فارغ‌التحصیل شده باشند.

متقاضیان رشته‌های گروه دامپزشکی باید معدل حداقل ۱۷، رشته‌های علوم انسانی ۱۸,۵ و سایر رشته‌ها ۱۷.۵ داشته باشند. هزینه ثبت‌نام در این دوره ۹۲ هزار تومان است.

18-اردیبهشت-1398 | 444 بار مشاهده
×

پیام