Saturday, 21 April 2018
شنبه, ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

سامانه ها

سیستم ثبت نام

 

 

 

 

     

 

 

 

 
 

آمار بازدیدکنندگان


839
870
7460
10871
18981
28071
47052

سایت خبری نکا آنلاین : از گزارش نشست خبری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نکا

ئیس دانشگاه آزاد نکا در جمع خبرنگاران از تدفین دو شهید گمنام در آینده نزدیک و برگزاری کنگره آیت‌الله محمدی لائینی در سالروز وحدت حوزه و دانشگاه در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نکا خبر داد.

به گزارش نکا آنلاین، حسین باقری در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به مشابهت نقش خبرنگار و پیامبران، اظهار کرد: نبی را آگاه کننده و هشدار دهنده توصیف کرده‌اند که به نوعی همان وظیفه خبرنگار است و از مسئولیت مشترک هردو خبر می‌دهد.

وی نقش قلم در سعادت و شقاوت ملت‌ها را مهم توصیف کرد و گفت: خبرنگاران باید کوشش کنند اخباری که در اختیار عموم قرار می‌دهند، درست، دقیق، و معتبر باشد و در درستی اخباری که بدست می‌آورند پژوهش و اندیشه کنند.

 رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نکا با بیان اینکه هیچ مطلب خصوصی بین اصحاب رسانه با مردم نباید وجود داشته باشد، خاطرنشان کرد: خبرنگاران نباید حقیقتی را عمداً تحریف و یا خراب کنند و هیچ مطلبی را نباید از دید مردم پنهان نگه دارند.

وی تصریح کرد: در کشورهای مستکبر به دنبال قلم فرسایی و سست کردن اندیشه‌ها وعقاید از طریق قلم‌ها هستند تا از طریق صلاح‌ها، چراکه معتقدند، میلیاردها دلار هزینه شده برای راه‌اندازی شبکه‌های اجتماعی و ماهواره‌ای به زبان‌های گوناگون و از طریق قلم و رسانه‌ها راحت‌تر می‌توانند به اهداف خود دست یابند.

این مسئول اذعان کرد: اگر مسئول و یا رئیس اداره‌ای حرکتی انجام می‌دهد که موجب زیر پا گذاشتن ارزش‌ها و لکه‌دار شدن حیثیت نظام جمهوری اسلامی است، این وظیفه خبرنگاران و رسانه است که هشدار دهد.

وی خبرنگاران را دارای مسئولیتی خطیر دانست و در بیان ویژگی‌های خبرنگار گفت: داشتن ذوق و استعداد، هنر واژه‌گزینی و شم خبری، نگاه موشکافانه و دقیق، انتشار با پرهیز از احساسات، سرعت در انتقال، توجه به واقعیت‌ها و داشتن اطلاعات وسیع از جمله ویژگی‌های یک خبرنگار خوب تلقی می‌شود.

2

حضور 2 تیم 15 نفره دانشجویی در مناطق روستایی محروم شهرستان

باقری در بخش دوم صحبت‌های خود به سالروز تاسیس دانشگاه آزاد واحد نکا اشاره و اظهار کرد: در 5 مردادماه سال 81 دانشگاه آزاد با مساعدت مسئولان وقت و امام جمعه محترم شهرستان، افتتاح و در مهر 81 در یک مکان استیجاری با دو رشته کاردانی کامپیوتر و حسابداری، مجموعا با 120 دانشجو کار خود را شروع کرد.

وی با بیان مشغولیت به تحصیل بالغ بر 2 هزار دانشجو در 53 رشته کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشگاه واحد نکا، خاطرنشان کرد: تا به حال 5 هزار دانشجو از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شدند.

رئیس دانشگاه آزاد واحد نکا افزود: بالغ بر 5 استاد فعلی دانشگاه، از دانشجویان گذشته همین دانشگاه بوده‌اند که این خود نشان‌گر اشتغال‌زایی و سطح علمی دانشگاه است که دانشجویانی که در سطوح عالیه این دانشگاه تحصیل کرده‌اند اثر آن را در همین دانشگاه به بار می‌نشانند.

وی گفت:40  هیئت علمی تمام وقت 80 مدرس حق التدریس بصورت نیمه وقت با دانشگاه همکاری می کنند و از لحاظ کارگاه، آزمایشگاه و سایت کامپیوتر در حد مطلوب امکانات لازم در اختیار دانشجویان قرار دارد.

این مسئول با اعلام خبر تدفین دو شهید گمنام در آینده نزدیک در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نکا، بیان کرد: در بخش فرهنگی، طرح‌های ماندگار انجام شده و یا در دست اجرا از جمله ساخت مسجد که اولین دانشگاه در مجموعه دانشگاه‌های آزاد مازندران بوده‌ایم را می‌توان نام برد.

وی به اعزام دانشجویان به مناطق جنگی در ایام تعطیلات عید امسال اشاره کرد و گفت: درحال حاضر 2 تیم 15 نفره از دانشجویان دختر و پسر دانشگاه در مناطق محروم در قالب اردوی طرح هجرت دانشجویی مشغول فعالیت‌های عمرانی و فرهنگی در روستاهای پوروا و ولامده هستند.

باقری از برگزاری یک برنامه سنگین و استانی در روز وحدت حوزه و دانشگاه خبر داد و افزود: این برنامه تحت عنوان کنگره یادبود آیت‌الله محمدی لائینی نماینده فقید مجلس خبرگان رهبری است که در 27 آذر ماه برگزار می‌شود.

وی از اعطای حدود 1 میلیارد ریال وام به دانشجویان در سال تحصیلی گذشته خبرداد و تشریح کرد: به دانشجویان در قالب 6 نوع وام تعلق می گیرد که وام‌های بدون کارمزد، میان مدت و بلند مدت با کارمزد 4 درصد ، ازدواج بلند مدت، وام ضروری، وام بلند مدت بعد از فارغ‌التحصیلی با اقساط 60 ماههاز 500 هزارتومان تا 1 میلیون و پانصد هزار تومان را شامل می‌شود.

تلاش برای ایجاد مرکز رشد در دانشگاه

این استاد و عضو هیئت علمی دانشگاه با اشاره به افتخارات دانشگاه واحد نکا در بخش پژوهشی، اذعان کرد: در دانشگاه نکا 4 نخبه و دانشجوی مخترع در رشته‌های برق و کامپیوتر داریم که حائز مقام در کشور‌های آلمان، ایتالیا، کره جنوبی و کرواسی شده‌اند.

وی تصریح کرد: در سال گذشته 45 مقاله علمی‌پژوهشی و isi، ده‌ها جلد کتاب درسی توسط اساتید تالیف شد و باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه بالغ بر ده‌ها مقاله علمی پذیرفته شده دانشجویان را به ثبت رسانده است.

رئیس دانشگاه آزاد واحد نکا بیان داشت: درصدد ایجاد مرکز رشد در دانشگاه هستیم که در صورت تحقق، تحولی در شهرستان نکا بجود می‌آید، به این صورت که شرکت‌های دانش بنیان در دانشگاه مستقر شده و فعالیت‌های علمی‌اقتصادی خوبی صورت خواهد گرفت و صنعت با کمک علم، رشد و توسعه قابل توجهی پیدا خواهد کرد.

وی در بیان چند نمونه طرح‌های تصویب شده و یا در آستانه تصویب دانشگاه، گفت: طرح کاست رادیولوژی هوشمند مخصوص بیمارستان‌ها، دستگاه برش دهنده یونولیت ساختمانی بدون پراکندگی ذرات یونولیت در هنگام برش، قلم مغناطیسی صفحات لمسی موبایل و ساخت کنتور گاز دیجیتال با همکاری اساتید و دانشجویان مخترع، از جمله این طرح ها است.

باقری با اعلام هزینه بالغ بر 6 میلیارد تومانی در حوزه عمرانی دانشگاه، افزود: ساختمان آموزشی در سال 85 با مبلغ 10 میلیارد ریالی، سوله ورزشی در سال 92 با 7 میلیارد ریال، مسجد دانشگاه در سال 91 با بیش از 4 میلیارد ریال و ساختمان اداری با 21 میلیارد ریال از جمله این موارد هستند.

وی تاکید کرد: تمام اموال دانشگاه آزاد بالغ بر 12 میلیارد تومان است و تمام اعتبارات با هزینه دانشجویان پرداخت شد که نشان می‌دهد مبالغ پرداختی دانشجویان در خود دانشگاه هزینه شده، از بودجه دولتی هزینه‌ای به دانشگاه پرداخت نشده و بودجه‌ای هم از دانشگاه خارج نمی‌شود.

3

مبارزه با تفکر سیاسی‌بازی و سیاسی‌کاری در دانشگاه/ آغاز ثبت نام بدون آزمون دانشگاه

رئیس دانشگاه آزاد نکا با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی واحد نکا مصادره شده هیچ یک از جناح‌های سیاسی شهر و یا استان نیست، تاکید کرد: تمام تلاش ما علمی و فرهنگی کردن دانشگاه است و با سیاسی‌بازی و سیاسی‌کاری در دانشگاه مخالف بوده و به شدت با این طرز تفکر مبارزه می‌کنیم.

وی افزود: به اساتید هم تاکید شده که تا ایام انتخابات در دانشگاه، تبلیغ جناح خاصی صورت نگیرد چراکه هدف، حضور حداکثری است و هر استادی وظیفه دارد در کلاس بحث از حضور در انتخابات و نه تعریف و یا تکذیب یک کاندیدا را مطرح کند.

باقری از آغاز ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد واحد نکا نیز خبرداد و اذعان کرد: تا 25 شهریور آماده پذیرش دانشجویان بومی از شهرستان‌های نکا، بهشهر و سورک در رشته‌های مهندسی عمران، برق، کامپیوتر، مدیریت آموزشی، روانشناسی، مترجمی زبان انگلیسی و کارشناسی پیوسته حسابداری هستیم.

وی گفت: برای اولین بار در گروه مهندسی هم از بین آقایان و هم خانم‌ها دانشجو می‌پذیریم در حالی که پیش از این، برخی از رشته ها مانند رشته برق تنها تک جنسیتی بودند.

رئیس دانشگاه نکا با اشاره به اینکه برخی دانشگاه‌های آزاد درحال ورشکستگی هستند از سرپا بودن دانشگاه نکا خبر داد و گفت: اما به علت عدم تبلیغات و اطلاع‌رسانی و در نتیجه عدم استقبال برای ثبت نام، برخی رشته‌های دانشگاه غیر فعال است.

وی با تاکید بر تلاش انجام شده برای ارتقای سطح شهرستان با ظرفیت دانشگاه، اذعان کرد: حاضریم نیروگاه و کارخانه سیمان تعدادی از کارکنان خود را به ما معرفی کنند تا با برگزاری کلاس برای این تعداد بدون لطمه خوردن به کار اداری آنها مدرک معتبر با تایید وزارت علوم به آنها ارائه کنیم.

باقری با اشاره به صرف تلاش فراوان در تصویب رشته‌های مقطع کارشناسی ارشد، اظهار کرد: با بهره‌مندی از بالغ بر 7 کارگاه و آزمایشگاه در گرایش‌های فنی، تمام انرژی خود را صرف تجهیز کارگاه‌ها می‌کنیم.

وی ایجاد مرکز رشد که وابسته شهریه دانشجویی نیست را راه نجات دانشگاه دانست و افزود: این موضوع تا 2 مرحله پیش برده شد و طبقه چهارم ساختمان اداری دانشگاه برای استقرار واحد‌های دانش بنیان در نظر گرفته شده است.

رئیس دانشگاه آزاد نکا در تشریح نحوه عملکرد مرکز رشد دانشگاه، بیان کزد: شرکت‌ها در این مرکز رشد سهم می‌خرند و به آن‌ها اتاق و امکانات داده می‌شود تا علم خود را به مرحله تولید و توسعه برسانند.

وی حوزه تخصصی مد نظر دانشگاه آزاد واحد نکا را تولید سامانه‌های هوشمند در صنایع نیروگاهی، دریایی و خدماتی بیان کرد و گفت: هر دانشگاهی دارای پتانسیل لازم باشد می‌تواند مجوز مرکز رشد با نام خاص و در یک حوزه تخصصی را به ثبت رساند.

نشانی: مازندران - نکا - کیلومتر 6 جاده نکا - بهشهر - بعد از پایانه حمل و نقل - دانشگاه آزاد اسلامی واحد نکا

تلفن: 3-01525782442         نمابر:01525782444         صندوق پستی: 48411-86114

www.iauneka.ac.ir