کیلومتر ۶ جاده نکا به بهشهر روبروی روستای کلت
info@iauneka.ac.ir
+98 11 3440 6000

با حضور مسئولان صورت گرفت؛ نامگذاری ساختمان آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی نکا به‌ نام سردار سلیمانی

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا از نکا، مراسم ویژه شهادت سردار دل‌ها سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، گرامیداشت حماسه ۹ دی و ایام فاطمیه با حضور سردار سیاوش مسلمی فرمانده سپاه کربلای استان مازندران، مسئولان، شخصیت‌های استانی و شهرستانی، دانشجویان، کارکنان و استادان دانشگاه آزاد اسلامی واحد نکا برگزار و ساختمان آموزشی این واحد دانشگاهی به‌نام سردار شهید سلیمانی نامگذاری شد.

فاصله گرفتن از الگوها و معیارها نقطه تاریک جامعه اسلامی است .

فرمانده سپاه کربلای استان مازندران در این مراسم با تشریح جایگاه افراد در دنیا اظهار کرد: مسئولیت هر فرد در دنیای امروز به تناسب شغل افراد مشخص است و فردای قیامت از مسئولیت افراد سؤال می‌شود. فاصله گرفتن از الگوها و معیارها نقطه تاریک جامعه اسلامی بوده و آنچه امروز در این جامعه انسان را نگران می‌کند فاصله گرفتن افراد نسل جوان و نوجوان از معیارهای اسلامی بوده و یکی از مصداق‌های بارز آن، فراموشی احترام به بزرگ‌ترها به‌ویژه پدر و مادر است.

سیاوش مسلمی افزود: برخی از مفاهیم و اولویت‌هایی که در قرآن کریم مورد تأکید فراوان بوده با هدایت ناصحیح مسئولان و نیز کار کردن دشمن در این حیطه یا به فراموشی سپرده شده یا از باورها رفته است. دشمن با راه انداختن جنگ شناختی در حوزه ادراکات، هنجارهای ما را دست‌کاری کرده است.

وی با ذکر این نکته که به دنبال مکتبی هستیم که هرگز آن را نشناختیم و آن مکتب عاشوراست، عنوان کرد: مکتب حاج قاسم سلیمانی گونه‌ای کوچک و در حقیقت ادامه مکتب عاشورایی امام حسین(ع) بوده که در عرصه زندگی قابل رؤیت است. سبک زندگی اسلامی در جامعه امروزی کم‌کم در حال فراموشی بوده و از اسلام و فرمان‌های آن فاصله گرفتیم. امام علی(ع) فرمودند که فرزندان خود را برای زمان خودشان تربیت کنید و این فرمایش به این نکته تأکید دارد که اگر سبک‌ها در حال تغییر بوده، الگوها نیز تغییر می‌کنند و باید مراقب تغییر سبک و الگوی زندگی‌مان باشیم و فرزندانی را تربیت کنیم که با تغییر سبک، الگوها و هنجارهای ارزشی جای خود را به الگوها و هنجارهای بی‌ارزش ندهد.

هم‌سنگر سردار سلیمانی بیان کرد: مکتب حاج قاسم سلیمانی به ما می‌گوید، وظیفه مسئولان نظام در تربیت، هدایت‌گری و خدمت به مردم بسیار سنگین بوده و اگر مسئولی به دنیا دل ببندد و آخرت را فراموش کند، قطعاً گرفتار خواهد شد. وقتی زینب دختر حاج قاسم به سردار سلیمانی بابت گرفتن نشان ذوالفقار به پدرش تبریک می‌گوید وی در جواب می‌گوید؛ دعا کنید خداوند متعال متاع اخروی را به من بدهد.

مسلمی مطالب، نوشته‌ها و وصیت‌نامه سردار سلیمانی را مطالبی پرمغز و با اهمیت خواند و اضافه کرد: اگر به مطالب، نوشته‌ها و وصیت‌نامه حاج قاسم سلیمانی توجه کنیم و آنها را ملاک ارزیابی عملکرد خود قرار دهیم، قطعاً عبور از پل صراط برای ما مشکل خواهد شد؛ زیرا وی در همه ادوار زندگی چه در جنگ هشت ساله و چه بعد از جنگ، حتی در مقابله با داعش حدود و شرایع را به خوبی رعایت می‌کرد و هیچ‌گاه خارج از چارچوب عمل نمی‌کرد. وجود رانت و پارتی‌بازی در کشور معضل بزرگ و آسیب فعلی جامعه است. اگر کسی اهل‌دل باشد به‌راحتی تسلیم خواهش‌ها، تمایلات و مسائل دنیایی نخواهد شد و مسئولیت اجتماعی را به‌راحتی قبول نمی‌کند.

وی مطرح کرد: بزرگ‌ترین سلاح مقابله با استکبار خدمت به مردم است و این جزء مقوله‌هایی بود که حاج قاسم سلیمانی آن را به‌خوبی در زندگی شخصی و مسئولیتی خویش پیاده کرد. عهد و وفای به عهد در اسلام بسیار مورد توجه بوده و سردار سلیمانی در مقابل دشمنان خود هم متعهد و پایبند به عهد و وفا بود. باید درعمل اثبات کرد که نوکر مردم هستیم و این را سردار سلیمانی به زیبایی هرچه تمام‌تر در مقابله با داعش به همگان اثبات کرد. ولایت‌پذیری مشخصه اصلی و وجودی سردار سلیمانی بود و به معنای واقعی کلمه تابع امر ولایت بوده و هیچ‌وقت جلوتر از ولایت حرکت نکرد و رمز پیروزی و محبوبیت وی هم همین بود.

خاورمیانه، امنیت خود را مدیون حاج قاسم سلیمانی است .

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نکا نیز برگزاری دومین یادواره سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی در این واحد دانشگاهی را افتخاری بزرگ دانست و گفت: خاورمیانه، امروز امنیت خود را مرهون و مدیون حاج قاسم سلیمانی است و این چیزی بود که دشمن به آن توجه زیادی کرد و بر همین اساس، راه ناجوانمردانه ترور را برای سردار سلیمانی در پیش گرفت.

ارشاد صادقی طوسی توضیح داد: همان‌طور که خداوند متعال در آیه ۹۶ سوره مبارکه مریم فرموده‌اند؛ اگر انسان دارای ایمان و عمل صالح در دنیا باشد، خداوند او را محبوب دل‌های همه جهانیان خواهد کرد و به دلیل اینکه سردار سلیمانی دارای این دو بال پرواز برای اوج گرفتن بوده به همین دلیل محبوب دل‌های همه مردم عدالت‌جو و استکبارستیز جهان شده است. شهادت سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی به دشمن نشان داد شهید سلیمانی از سردار سلیمانی خطرناک‌تر است.

به گزارش آنا، در پایان این مراسم باشکوه از دانشجویان، کارکنان و استادانی که در ساخت یادمان شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی واحد نکا نقش‌آفرینی کردند به نحو شایسته‌ای قدردانی شد.

بعد از پایان مراسم، اعضای حاضر در جلسه با حضور، غبارروبی، عطرافشانی و اهدای فاتحه بر مزار دو شهید خوشنام این واحد دانشگاهی با آرمان‌های دو شهید گمنام مدفون در دانشگاه و امام شهدا تجدید بیعت کردند.

جلسه به روایت تصویر :