کیلومتر ۶ جاده نکا به بهشهر روبروی روستای کلت
info@iauneka.ac.ir
+98 11 3440 6000

دکتر عباس تبار رئیس سازمان بسیج اساتید در واحد نکا عنوان کرد.

نشست صمیمی رئیس سازمان بسیج اساتید دانشگاه های استان مازندران با اساتید بسیجی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نکا یرگزار شد.

رحمت عباس‌تبار مسئول سازمان بسیج اساتید دانشگاه‌های استان مازندران نیز در این جلسه با این بیان که بسیج پدیده‌ای فراتر از ساختار و سیستم است، افزود: اگر به بسیج در قالب تشکیلات نگاه می‌شد قطعاً به این رشد و بالندگی نمی‌رسید.

وی مطرح کرد: تشکیل حشدالشعبی در عراق را مولود تفکر بسیج بوده که با همت و تلاش شهید سلیمانی و ابومهدی المهندس ایجاد شده و رمز موفقیت بسیج فراتر بودن از ساختار و تشکیلات سیستمی است و داشتن پرونده بسیجی افراد ملاک کار نیست، اما داشتن تفکر بسیجی بسیار مهم است.

مسئول سازمان بسیج اساتید دانشگاه‌های استان مازندران گفت: بر این باوریم که انقلاب اسلامی ایران رویکرد تمدنی دارد و همه باید سعی و تلاش کنیم تا به آن رویکرد مطلوب برسیم. عباس‌تبار راه رسیدن به وضعیت مطلوب انقلاب با رویکرد تمدنی را در سایه تشکیل دولت انقلابی نامید و ادامه داد: ساختار انقلابی، کارکرد انقلابی و کارگزار انقلابی سه مؤلفه اصلی دولت انقلابی است که با ماهیت اصولگرایی مشغول به فعالیت است.

عضو هیئت علمی دانشگاه مازندران با اشاره به شناسایی و وجود سه جریان در جبهه اصولگرایان، بیان کرد: اصولگرای انقلابی؛ افرادی متدین و مذهبی هستند که شرایط را درک می کنند، حزب‌اللهی هستند و به نفع مردم و جامعه خدمت می‌کنند، اصولگرای انفعالی این‌ها نیز متدین و مذهبی هستند، اما حزب‌اللهی نیستند و محافظه‌کار هستند، اصولگرای التقاطی آنها نیز مذهبی، متدین و اهل نماز هستند، اما گزاره‌ها و تفکرات لیبرالی در آنان وجود دارد و افرادی منفعت‌طلب هستند و تفکرات اومانیستی دارند، سه جریانی است که در اصولگرایی شناسایی شدند.

عباس‌تبار با توجه به آینده نظام و انقلاب اظهار امیدواری کرد: ما به آینده انقلاب و ولی‌فقیه و اماممان امیدواریم چون، در موارد مختلف با موفقیت از آزمون‌های الهی سربلند بیرون آمدند.

وی با توجه به نقش کم رنگ افراد انقلابی در بدنه تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری کشور به‌ دلیل وجود رانت، تبعیض و بی‌عدالتی عواملی مانند جایگزین کردن سیاست شایستگی به جای سیاست مدیریتی، رانتی و دوره‌گردی، جایگزین کردن الگوها، رویکردهای ملی به جای تفکر آپارتاید محلی یا نژادپرستی و انگاره‌های نژادی، شکستن انحصار مدیریتی برای کادرسازی و تربیت مدیران انقلابی، خلع ید صاحب نفوذان در مسائل مدیریتی و انتصاب مدیران، و جایگزین کردن مدیریت سیاستی به جای مدیران سیاسی را از راهکارهای برون‌رفت کشور در وضعیت فعلی قلمداد کرد.

مسئول سازمان بسیج اساتید دانشگاه‌های استان مازندران در تفاوت میان مدیریت سیاستی و مدیران سیاسی بیان کرد: مدیران سیاسی مدیران مصرفی هستند که با یک‌جا نشستن و انجام کار توسط دیگران مدیریت می‌کنند و در جرگه مدیران التقاطی قرار دارند، اما مدیریت سیاستی، شکل کار مدیران سیاستگذار است این مدیران، مدیران مجتهد هستند.

عباس‌تبار واگذاری مدیریت به مدنیت و مردم را شاه‌کلید اصلی مشکلات کشور دانست و افزود: در راستای حل مشکلات کشور دولت‌ها باید کوچک شوند و تشکیل دولت محلی و واگذاری امور به مردم یکی از راه‌های کم‌کردن معضلات کشور است که از نمونه‌های بارز آن می‌توان به ساخت یادمان شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی واحد نکا توسط خیرین و استفاده نکردن از بودجه دانشگاه برای ساخت آن و نیز پشتیبانی و نقش‌آفرینی مردم در جنگ هشت ساله و دفاع مقدس اشاره کرد.

وی ایجاد و تشکیل قرارگاه نخبگان در استان را لازم و ضروری دانست و گفت: پایگاه قرارگاه نخبگان، تلفیقی از حضور نخبگانی از دانشگاه و حوزه است که بهترین مکان برای استقرار و تشکیل جلسات دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان است.

عضو هیئت علمی دانشگاه مازندران از قرارگاه نخبگانی به قرارگاه همگراسازی یاد کرد و افزود: مسئولیت این قرارگاه، شناسایی نیروها، شبکه‌سازی نیرو ها، شکوفاسازی نیروها و شرکت دادن نیروهاست.

عضو هیئت علمی گروه علوم سیاسی دانشگاه مازندران توجه به وضعیت معیشتی استادان دانشگاه توسط مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی را مهم ارزیابی کرد و گفت: نگاه عدالت‌محورانه نسبت به مسائل اقتصادی و معیشتی باید در اولویت کار مدیران ارشد دانشگاه آزاد اسلامی قرارگیرد .

عباس‌تبار پیوست فرهنگی در کارها و اقدامات صورت گرفته در کشور را کم‌رونق توصیف کرد و افزود: استاد بسیجی باید نسبت به ایجاد پیوست فرهنگ بسیجی در کارهای خود اقدام کند و سعی کند تفکرات ایثاری و جهادی را در پیشبرد کارهای خود و کشور حاکم کند.

برگزاری نماز جماعت ظهر و عصر و اهداء فاتحه بر مزار دو شهید خوشنام دانشگاه پایان بخش این مراسم بوده است.

روابط عمومی واحد نکا

12-آذر-1400 | 244 بار مشاهده